autor: Jerzy Jacek Pilchowski

Uczestnik strajku w KWK Thorez w Wałbrzychu, wiceprzewodniczący MKS, sekretarz Komitetu Założycielskiego Wojewódzkiej Międzyzakładowej Komisji Wolnych Niezależnych Związków Zawodowych, następnie MKZ, od VI 1981 I WZD Regionu Dolny Śląsk, członek ZR.

A teraz możemy ich pocałować w granit. – Po raz drugi

Bez wielkiej pompy rozpoczął się już w Wałbrzych remont oddanego niedawno do użytku placu Magistrackiego. Sugerowałem niedawno, że zostaliśmy „wybrukowani” za około 5.5 miliona. Przyznać się jednak muszę, że sam z własnych słów prawidłowych wniosków nie wyciągnąłem.

30 września 2014 roku, 15:10 11

Wałbrzyski szpital im. dr Szełemeja

Zakusy były ambitne . W ręce ludzi lepiej dysponowanych do dysponowania naszym majątkiem, wpaść miało kilka dolnośląskich szpitali. W tym wałbrzyski szpital im. dr Sokołowskiego. Przygotowania do tej operacji trwały od lat. Scentralizowano wałbrzyskie szpitale (były trzy, jest jeden) aby łatwiej go było zadłużyć i zdecentralizować w prywatne ręce. Wszystko to oczywiście zgodnie z prawem. Mechanizm kręcenia lodów w służbie zdrowia jest przecież czysty jak łzy POsłanki Beaty Sawickiej.

24 sierpnia 2014 roku, 22:16 33

Granaty Huskowskiego

Staszka Huskowski poznałem w latach siedemdziesiątych, we wrocławskim środowisku KORowskiej opozycji. W czasie Solidarności, po powstaniu regionu Dolny Śląsk, pracowaliśmy razem w prezydium Zarządu Regionu.

16 maja 2014 roku, 8:50 4

Walczyk wiedeński na asfalcie

Młodzi ludzie wymyślają czasami dziwne zabawy. Dawno temu, gdy mieszkałem z kolegą w Zamku Książ, umówiliśmy się, że siusiać będziemy tylko w krzakach koło Stada. Bywało więc tak, gdy już tam dobiegliśmy, że do nieba leciały pełne radości piski i jęki.

29 kwietnia 2014 roku, 8:03 16

Chłopcy narodowcy

Kilka tygodni temu, w Wałbrzychu gościł jeden z przywódców Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Ciekawość zwyciężyła.

3 kwietnia 2014 roku, 21:24 25

Wilczym tropem po wałbrzyskim bruku

Wałbrzych. Kościół pw. Świętych Aniołów Stróżów. To w tym kościele, w czasie stanu wojennego, odprawiano msze za Ojczyznę.

4 marca 2014 roku, 13:15

„Zielony Wałbrzych 2020” czyli malowanie trawy

Niestety, nie wszyscy umieli wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski. Nie ma już co prawda w Wałbrzychu DDT ale jest Mo-Bruk czyli azbest, rtęć, dym spalanego plastiku i Bóg jeden wie co jeszcze. Dziwne to. Tym bardziej, że prezydentem Wałbrzycha jest lekarz który z pewnością dobrze rozumie jaki onkologiczny wpływ na ludzi ma tak zwana ciężka chemia.

26 lutego 2014 roku, 18:12 2

Ślicznot. Historia Solidarności na Dolnym Śląsku

Dolnośląska Solidarność miała dwóch przywódców: Karola Modzelewskiego i Kornela Morawieckiego. Mieliśmy też przewodniczącego (Władysława Frasyniuka) który reprezentował nas w Gdańsku i na wiecach.

9 lutego 2014 roku, 11:57 4

Polecane