Walczyk wiedeński na asfalcie

29 kwietnia 2014 roku, 8:03 29 kwietnia 2014 roku, 8:07

autor: Jerzy Jacek Pilchowski

Uczestnik strajku w KWK Thorez w Wałbrzychu, wiceprzewodniczący MKS, sekretarz Komitetu Założycielskiego Wojewódzkiej Międzyzakładowej Komisji Wolnych Niezależnych Związków Zawodowych, następnie MKZ, od VI 1981 I WZD Regionu Dolny Śląsk, członek ZR.

Blog Jerzego Jacka Pilchowskiego

Mam prawo pisać o rzeczach które współtworzyłem...

16 osób wzięło udział w dyskusji

Gość z 19:50 <> Sugeruje Pan/Pani abym się leczył u dr Szełemeja?

AUTOR POWINIEN SIĘ LECZYĆ ALBO JUŻ SIĘ LECZY

Jak można robić "osobiste wycieczki" w stosunku do kogoś kto podpisuje się "Gość" czyli jest bytem wirtualnym a nie osobą? - Które wpisy "Gość-a" to Pan/Pani a które napisała inna osoba? A tak bardziej poważnie to na czym konkretnie polegają pańskie argumenty?

Brak argumentów, to zaczynamy wycieczki osobiste? Nie mam własnej firmy, i nie jestem z Wałbrzycha...

Gość z 19:09 "Naprawimy szybko i drogo to co wybudowaliśmy." - Czy takie jest logo pańskiej firm?

Krasnoludki też maja większe? Największy Cat ma niecałe 15t.

Gość 21:03 Możliwe, że takie są tutaj standardy. A Ameryce, mieszkałem tam bardzo długo, walce które "zagęszczaja" są dużo większe. I nie tylko o Amerykę tu chodzi. Bywałem też na zachodzie Europy. Tam walce też wydawały mi się dużo większe niż te które widze tutaj. Mało tego. Dużo większe walce niż te "wałbrzyskie" widziałem też w Polsce. Chodzi przecież o to, że choć wałbrzyska ul. Armi Krajowej nie jest autostradą to jednak tiry jadą po niej bardzo często. Słyszałem też (nie potrafię tego udowodnić ), że gwarancje na te drogi to 2-3 lata. W Ameryce takie gwarancje są kilka razy dłuższe. Dlaczego? P.S. Ktoś może napisze, że Ameryki do Polski nie można porównywać gdyż Polska to biedny kraj. - Może Polska byłaby już teraz dużo bogatsza gdyby trzymano się amerykańskich standardów?

Np. nie ma walców 40t, podbudowy zagęszcza się walcami 8-12t.

Pawełek Slicznie dziękuję za przypomnienie poematu "Ballada Wałbrzyska". W tamtych czasach, tekst ten był dość szeroko w Wałbrzychu kolportowany. Przez kogo? - Mało to ważne. Tekst ten (chyba wbrew intencjom autora) dobrze się wałbrzyskiej Solidarności przysłużył. Jeśli się bowiem komuś chce o innych pisac poematy to znaczy, że ci opisywanina na poemat zasługiwali. A to, że pisano o nas w sposób negatywny i nienieprawdziwy nie miało wtedy (tym bardziej teraz) żadnego znaczenia. W tamtych czasach liczyły się tylko informacje które były przez kogos konkretnego podpisane. Zostało mi to do dziś. Moje teksty i komentarze podpisuję swoim nazwiskiem. A "Pawełek" to kto? - Nikt, gdyż Pawełków jest wielu.

Gość z 13:13 Jest proszę Pana wielu ludzi mądrzejszych niż ja. Jestem pewny, że Pan też się z pewnością do nich zalicza. Bedę więc szczerze wdzięczny jeśli wskaże Pan w którym dokładnie miejscu popełniłem błąd. Faktem jest, że podstawą tego tekstu są oczy, uszy i logika. Niestety (choc jestem informatykiem czyli jakos sobie w Internecie radzę) nie mogłem nigdzie odszukać konkretnych (technicznych i finansowych) informacji które pozwoliłyby mi być bardziej precyzyjnym.

A tu z innej beczki ciekawa stronka http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=2384

Gość z 9:53 Dziękuję za dobre słowo.

Jak się o czymś pisze, to wypada się chociaż trochę na tym znać, albo zapytać mądrzejszych. Potem zostaje wstyd dla autora i wydawcy jak wyżej.

BARDZO DOBRY ARTYKUŁ..WEDŁUG MNIE MA PAN RACJE !!! POZDRAWIAM

Zupenie nie rozumiem dlaczego tekst skojarzył się Panu/Pani z SLD. Zamian PO na SLD była by jak zamiana dżumy na cholerę. - Będę głosował na PiS.

Ot ciekawostka...... pojawia się SLD -)

Polecane