Prokuratorsko-sędziowska mafia?

3 marca 2015 roku, 17:56 3 marca 2015 roku, 22:35

autor: Tomasz Sadlik

Tomasz Sadlik, któremu w 2007 roku bank Raiffeisen udzielił kredytu 600 tysięcy złotych polskich, zapewniając, że nie ma ryzyka kursowego, nie przedstawiając symulacji, oszukując ustami pracownika banku, że w razie problemów ze spłatą straci jedynie to, co wpłacił plus nieruchomość, na którą brał kredyt.

Blog Pro Futuris

Stowarzyszenie wspierające poszkodowanych przez Banki

20 osób wzięło udział w dyskusji

Panie Tomaszu. Trzeba sprawić, aby to prezesi i dyrektorzy banków (nie pracownicy) zostali oskarżeni o próbę wyłudzenia pieniędzy i stąd posadzenia ich w więzieniach. Taka sama sytuacja miała miejsce w Islandii. Zasada jest taka - jeżeli coś chcemy osiągnąć to trzeba tak długo "wałkować" temat, aż cel zostanie uskuteczniony.

... czyli ,jak zwykle o wszystkim zadecydować może w ostateczności tzw. "kryterium uliczne" ,co wielokrotnie było przerabiane w historii świata. Pozdrawiam serdecznie .Beata Głowacka

WALCZYMY Panie Tomaszu!!!

Sposób załatwienia sprawy z bankami w Islandii jest bardzo mało znany wśród ludzi. Trzeba to jakoś mocno nagłośnić i ciągle powtarzać bo chyba naprawdę najlepszym sposobem na banki, rząd, instytucje publiczne jest ulica. A jesienią im podziękować i to z hukiem.

Jak słucham,czytam i myślę o Pana walce ,wytrwałości i mądrości to wraca mi wiara w ludzi i "normalność".Dziękuję panie Tomaszu!

Nie miejmy zludzen, ze prezydent tez ma nas w nosie. W sobote, 28.02. o 14:00 wlaczylem Tvn24, zeby obejrzec transmisje z marszu frankowiczow, a tu co? Punkt 14:00 pan prezydent na swoim wiecu wyborczym w Bialymstoku (?!). Zbieg okolicznosci?. Zadna stacja w sobote nie zajaknela sie o marszu. Ja w kazdym badz razie dziekuje za ta inicjatywe i choc nie moglem uczestniczyc jak tysiace innych, bardzo popieram.

tak, to jest mafia, obawiam się że nikt nam nie pomoże aż nie zaczną się nas bać,,,, DROGA WŁADZO,,,nie zapominajcie że majdan też zaczynał się od uśmiechów, od koncertów,,,a czym się zakończył strzelaniną! Jestem bardzo niepewna co do przyszłości mojego dziecka,,,a co matka potrafi zrobić w obronie własnego dziecka,,to już chyba nie muszę tłumaczyć.

Liczby mówią same za siebie. Nie ustawajmy w staraniach! 10.000 zebranych podpisów to bardzo realny wynik jeszcze w tym tygodniu! ++++++ Szanowni Państwo, Ruszyła akcja wysyłania wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o: powołanie komisji trójstronnej ds rozwiązania problemów osób uwikłanych w kredyty, sporządzane przez banki niezgodnie z polskim prawem. Formularz znajduje się na stronie: http://www.profuturis.org.pl/formularz-do-knf/ Wypełniamy go na stronie i wysyłamy bezpośrednio z podanej strony na e-mail KNF-u. Liczba wysłanych listów jest automatycznie zliczana, przez naszą stronę. Można również pobrać treść listu, wydrukować samemu i przesłać w kopercie na adres skrzynki pocztowej: Radosława Bibik skr.pocztowa 83 05-090 Raszyn Pani Radosława Bibik jest koordynatorem stowarzyszenia Pro Futuris w Warszawie. Listy wysyłane na powyższy adres będą zliczane i przekazywane do KNF. WAŻNE - na jednym liście, mogą znaleźć się dane JEDNEJ osoby. Wniosek do KNF, mogą podpisywać wszyscy, nie tylko kredytobiorcy. Przesyłajcie informację dalej i dawajcie wszystkim do podpisania. Po zebraniu zakładanych 10.000 wniosków, udamy się do KNF i rozpoczniemy dalsze ustalenia w sprawie prac komisji. Pozdrawiam w imieniu swoim, organizatorów i koordynatorów w całym kraju Mariusz Zając

Przeczytałem wczoraj wypowiedż ministra Szczurka na temat opłacalności przewalutowania. Uogólniając, twierdzi że to nie jest korzystne ani dla banków ani dla kraju. Pytam więc. To że banki sprzedają długi za 1/3 wartości jest korzystne? Przykładowo: gdy przy kursie franka 3,90 zł, dług zostaje sprzedany za 1,30 zł a frankowicz brał kredyt przy kursie np. 2,40 zł to jest korzystne? Przecież korzystniej jest przewalutować po tym kursie, bo wtedy ci którzy mają dzisiaj problemy ze spłatą z powodu wysokiego kursu (wysokiej raty) w znakomitej większości pozbędą się ich, odzyskają zdolność kredytową i zaczną płacić raty terminowo. Bank i tak zarobi na prowizji i odsetkach oraz na tym,że nie policzy franka po 1,30 a po 2,4. Jak wobec powyższego potraktować wypowiedż Szczurka która nijak ma się do rzeczywistości? Minister traktuje nas jak głupków czy sam nim jest? A może pali głupa, bo chodzi o coś zupełnie innego? Cała wypowiedż ministra i te jego rady były na poziomie szkoły podstawowej. Widocznie taki reprezentuje. Jeżeli tacy ludzie rządzą tym krajem, to mamy to co mamy.

DRODZY FRANKOWICZE I INNI POSZKODOWANI PRZEZ BANKI - Trzeba partię zakładać innej drogi nie widzę, jak sami na siebie zagłosujemy z rodzinami (1,5 mln głosów) to mamy ok 10% poparcia (przy 50% frekwencji) a to jest ok 40 posłów a to jest już jakaś siła aby było nas słychać we wszystkich mediach i w sejmie. Jak rządzący nie załatwią sprawy frankowiczów do wyborów to na pewno nas oleją po wyborach, i nie dajcie się nabrać Pisowi i innym, że jako oni wygrają to nam pomogą, więc nie złażenie partii i nie startowanie w wyborach będzie nieodwracalnym błędem frankowiczów, który całkowicie zamknie nam drogę do ukarania oszustów i złodziei bankowych. Pozdrawiam, życzę wam i sobie wytrwałości

Tak, to jest logiczne. Jest pewne ale. Jak slyszymy ze strony bankow, kredyty frankowe sa najlepiej splacane. Wiec takich osob w klopocie jest stosunkowo niewiele. Pamietajmy, ze nie obchodzi ich los jednostki, wiec lepiej jest dla banku utopic ten niewielki odsetek, niz przewalutowac ich kredyty po kursie wziecia kredytu. Jezeli jednemu by przewalutowali to z roszczeniami ruszylyby setki innych, a to jak juz wiemy bankowi sie nie oplaca. Bardziej sie im oplaca utrzymywanie stanu taki jaki jest, bo to przeciez zloty interes. A kredytobiorcy? No, coz ich zdanie nic nie znaczy. Przeciez banki sa takie wielkoduszne, ze wydluza im okres splaty kredytu, zawiesza raty (po prostu zenujace). Gorsze jest to, ze dla wlasnych korzysci stawiaja sie tez ponad prawem, ktorego nie respektuja. A nasi rzadzacy to toleruja. Smutne, ale mam nadzieje, ze do czasu.

Panie Tomaszu dla czego nie jest podane jaki sąd i gdzie ? "Pewien sad okręgowy wydał pod koniec zeszłego roku orzeczenie bardzo rewolucyjne." takie orzeczenie chyba są jawne, i wyroki to nie tajemnica, czemu Pan nie podaje, chętnie bym się zapoznał z tym wyrokiem.

Następną manifestację trzeba zorganizować przed siedzibą Sadu Najwyższego aby wymóc na nim uchwałe o rozszerzeniu dopuszczalności zapisanych w rejestrze klauzul abuzywnych. Póki co banki nie odpuszczają. Niemal każda sprawa kończy się i będzie sie kończyć dalej na III instancji tj skardze kasacyjnej. Banki podnoszą, że zapisane w rejestrze klauzule niedozwolone dotyczą jedynie podmiotów, których wyrok dotyczył. Często im sie to udaje jak np BZWBK następcy prawnemu dawnego KB. Zobacz 23 października 2013- wyrok SN, IV CSK 142/13

Tak jak Putler bez walki nie da sobie odebrać zagrabionej Ukrainy tak banksterzy bez walki nie wypuszczą z zachłannych łap zagrabionej kasy. Przykre to.

Ukraina nie leży w naszej gestii. Nie mam ochoty się o nią spierać, ani tym bardziej walczyć, a już na pewno nie zamierzam wypowiadać wojny Rosji. Jeśli ktoś chce umierać za Ukrainę to ma takie prawo. Niech sobie umrze i nikomu tym nie szkodzi, ale nie ma prawa Naszej Polskiej Ziemi, nas i naszych dzieci narażać na zniszczenie zagarnięcie i śmierć tak co najmniej nieodpowiedzialnymi deklaracjami. Niczym się to nie różni od sprzedajnego naszego rządu któremu jest na rękę wojna i zatarcie syfu i zbrodni jakich się dopuścił i dopuszcza na Narodzie Polskim. Wszyscy wiemy doskonale, że nasze problemy kredytowe też są z tą polityką związane. Mamy tu naszą wspólną sprawę, walczmy o zmuszenie banków do stosowania polskiego prawa, które było i zmianę tego, które nas stawia w roli niewolników wobec banków i instytucji państwa polskiego. Niedługo wszyscy zrozumiemy, że trzeba w tym kraju zacząć wszystko od nowa. Po tym co powinno już do nas wszystkich dotrzeć widać, że nie ma już innej drogi. Zwyciężymy my Polacy. Zwykli ludzie.

arogancja wladzy nie zna granic.bezczelnoscia jest" biadolic" ile to biedne banki straca na przewalutowaniu kredytu kursem z dnia zaciagniecia oczywiscie plus odsetki.nikt jednak nie martwi sie ile stracili Polacy ktorzy dali sie nabrac na to oszustwo ile ludzi z tego powodu ma spieprzone zycie.

Jesli my z tym czegos nie zrobimy to spieprzone zycie moga miec jeszcze nasze dzieci i zagwarantowana emigracje. A banki beda sobie wyplacac dywidendy i przeliczac zyski. To nie jest normalne.

Urzędniczo-prokuratorsko-sędziowska mafia !! Artykuł jest w stylu umysłowej mijanki z moralnością, rzekomo prawem równym dla wszystkich, o interesie społecznym nie wspominając. Czy zna Pan sprawę "Władka dobrego chłopa" i prywatyzacji wrocławskich ZOZ'ów - "Metry za bezcen" ? Czy zna Pan sprawę wykiwania przedsiębiorców z placu - obecnie jest tam EPI, obiecanek odkupienia za 1 zł wyremontowanych po powodzi w roku 1997 - lokali i puszczenia tychże przedsiębiorców z torbami ? A czy Pan wie że we Wrocku można zabić człowieka po to, żeby jakaś 'ówa zajęła 2/3 tego mieszkania, a jego właściciel wchodził do resztek tego mieszkania przez balkon, albo włamywał się przez mieszkanie innego sąsiada ? A czyżby Pan nie słyszał o "Pierwszym w Polsce budowanym od podstaw wolnostojącym Rodzinnym Domu Dziecka" i o tym jak wykiwano wszystkich, włącznie z dziećmi, jak te dzieci planowały wrocławskie krasnalice przekazać w adopcję mimo, że dla TYCH własnie dzieci budowano ten dom ? A słyszał Pan o tym, jak tenże "Władek dobry chłop" i Sławek - ten od klapsów dla dzieci - wjechali po plecach tychże wykolegowanych dzieci z domów dziecka - do Sejmu RP ? A co by to było, gdyby okazało się, że we Wrocku mógł istnieć proceder handlu dziećmi z domów dziecka ? W opolskim sprawy takie badała Jaworowicz i szybko jej "przeszło" ... A co się działo na cmentarzach ? A co się stało z facetem, który zewidencjonował całe mienie komunalne we Wrocku, a gdy się tym pochwalił, natychmiast "awansowano go" ?? Wrocek nierządem stoi na czele z bandą bezkarnych wrocławskich krasnali wspieranych i chronionych przez sitwy urzędniczo-prokuratorsko-sędziowskie ! Jak za mało, to dołożę tomy ...

moge dodac ze caly system rzadow w polsce nierzadem stoi gdzieby nie patrzec wszedzie zaraza i korupcja ograniczanie praw i swobud obywateli arogancja wladzy jest niewobrazalna obawiam sie ze bez przelewu krwi sie nieobejdzie bardzo bym tego nie chcial

niemam nic do dodania moi przedmowcy mnie wyreczyli pozdrawiam wszystkich trzezwo myslacych

Polecane