Pismo do Prezydenta Miasta Wrocławia w sprawie śmieci

15 października 2014 roku, 9:32

autor: Roman Andrzej Śniady

Były nauczyciel akademicki, wykładowca, społecznik, rolnik, ekolog

Roman Andrzej Śniady

Blog o rolnictwie, ochronie środowiska w Polsce i na Dolnym Śląsku. Zdrowy styl życia, ekoagroturystyka, dieta patriotyczna

6 osób wzięło udział w dyskusji

Ktoś mnie obraza panie Administartorze, zgłaszam skargę na Gościa 217.237.185 i proszę o reakcję, a także o ew. zgłoszenie , tam gdzie się zgłasza takie sprawy. Mój ojciec skończył 80 lat i nie jest iżynierem. I nie leniuchuje na emeryturze... Pozdrawiam RAŚniady

tchórzem jest twój stary :P bezrobotny inżynier, ciekawe jak to mozliwe - pewnie leń.

Nie wpisałem sie tam, gdzie należy... Roman Andrzej Śniady

dlaczego, mam, podpowiadać urzędnikom ( biorą niezłą kasę, a ja jestem bezrobotny i nie jestem opozycją, tylko mieszkańcem Wrocławia)... Zatem pytanie ogólne jest najlpsze :) Gościu nie badź anonimem, tchórzom nie zwykłem odpowiadać :)

takie ogolne pytanie do prezydenta tylko pokazuje slabosc opozycji. co to w ogole za pytanie? gdzie jakies zarzuty. zamiast pytac co robi, trzeba dac konkretne pytania i zadac pytania dlaczego tak jest.

NAJWYŻSZE OPŁATY ZA WĄTPLIWEJ JAKOŚCI USŁUGĘ... Gratuluję gminnej spółce EKOSYSTEM za wątpliwą oraganizację i zarządzanie systemem odpadów komunalnych i utrzymaniem czystości... EKOSYSTEM, jego nadzór właścicielski mają się dobrze, dzięki wysokim opłatom mieszkańców Wrocławia za wywóz śmieci. Mieszkańcy Wrocławia płacą najwyższe w kraju opłaty za wywóz śmieci i utrzymanie czystości. Ustawa o samorządzie gminnym nakłada na Gminę (Art. 7.1.3) określone obowiązki – jako zadanie własne między innymi „... utrzymanie czystości porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych...” . We Wrocławiu do tych zadań powołano spółkę EKOSYSTEM Sp. z o.o. , której „misją jest organizacja i zarząd gminnym systemem odpadów komunalnych oraz organizacja i zarządzanie utrzymaniem czystości na terenach Gminy Wrocław”. Spółka zatrudnia już ponad 100 osób, niestety w wielu przypadkach jej bieżąca działalność daleko odbiega od standardów, do których została powołana. Pojemniki na śmieci stojące na gruntach gminnych, w przypadku deszczu toną w błocie, są brudne i nie dezynfekowane, już nie wspomnę o regularnym ich opróżnianiu. Wrocław mający być Europejską Stolicą Kultury nie tylko w ilości festiwali, koncertów i wystaw, również o walorach miasta, jego europejskości stanowi kultura utrzymania czystości.

Polecane