ZAJŚCIE W MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU – ŚWIADECTWO

7 maja 2014 roku, 12:41 2 października 2014 roku, 9:14

autor: Roman Andrzej Śniady

Były nauczyciel akademicki, wykładowca, społecznik, rolnik, ekolog

Roman Andrzej Śniady

Blog o rolnictwie, ochronie środowiska w Polsce i na Dolnym Śląsku. Zdrowy styl życia, ekoagroturystyka, dieta patriotyczna

38 osób wzięło udział w dyskusji

Chciałbym serdecznie powitać wszystkich żydów w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

A ja nie mam wątpliwości, że to prawda. Swego czasu widywałam taki obrazek co dzień . A, że to złodzieje to przekonałam się nie raz. Przypadkiem znalazłam sposób na nich, jak mi z buciorami za drzwi taki "faszysta"wchodził zaczęłam głośno go wypraszać i okazało się, ze tym sposobem przegoniłam całą grupę. Nie lubią jak się robi rumor koło nich, bo widać wyraźnie komu brak tolerancji. Do tego ich opiekunowie mają wręcz satysfakcję, że to tak wygląda.

antysemita nie jest ten co nie lubi zydow ,tylko ten ktorego zydzi nie lubia

Nie raz zadawałem sobie pytanie: czym sobie Żydzi zasłużyli na eksterminację? Ale ich arogancja, wychowanie w nienawiści do wszystkiego co nie jest żydowskie i indoktrynacja młodzieży w jedynym słusznym kierunku, oparta na nienawiści, wydaje się odpowiadać na to pytanie. Nie znaczy to, że popieram holokaust w jakiejkolwiek formie. Ale jak jadą w gości to niech się przynajmniej próbują zachować jak ludzie.

tl;dr

Czy to też jest antysemityzm? http://www.youtube.com/watch?v=4NkjI8k9-6E http://d.polskatimes.pl/k/r/1/7b/9d/532d56e2bd640_k1.jpg?1395598054

Yoav Shamir nakręcił fil o antysemityźmie "Defamation". Dla zainteresowanych: http://youtu.be/NlmXRNEDWiY Są w nim rozmowy z młodzieżą z Izraela i ich "liderami". Mnie można nazwać antysemitą, ale trudno będzie tak nazwać członka syjonistycznej rodziny i wielu innych przyzwoitych ludzi, którzy opisują hucpę związaną z wycieczkami młodzieży żydowskiej do Polski, nastawianiem antypolonistycznym i szukaniem wszędzie antysemityzmu. Gdyby ichniejszy lider spucił kravmagowy wpierdol swoim podpopiecznym zamiast udawać idiotę to z pewnością by pomogło, ale tego nie zrobi. Zresztą nie trzeba wybitnego IQ żeby zobaczyć wpisy, których celem jest zmiana punktu ciężkości. Drodzy Żydowscy czytacze, zamiast widzieć w każdym Polaku antysemitę przemyślcie swój stosunek do nas i szanujcie zwyczaje miejsc, do których przyjeżdżacie. W przypadku obozu w Oświęcimiu bycie 17-latkiem nie usprawiedliwia chamstwa - Żyda, Polaka czy kogo tam. Nikt Wam nie odmawia prawa do odwiedzenia miejsc związanych z Waszą tożsamością albo historią, ale zastanówcie się czy obecna forma tej podróży i negatywne nastawienie do nas Polaków jest tym co chcecie dla siebie i swoich potomnych. Z poważaniem Andrzej prawnuk więźnia Auschwitz 192614

raz sierpeme raz mlotem w zydowska cholote

aha i brawo dla Pani , ja bym nie wytrzymal bez rekoczynu chyba i dyskretnie acz skutecznie bym pejsa uciszyl

Jak widze co tu sie pisze to mi sie slabo robi ... program za dlugi hahahaha zle sie czuja masakra jakas ... w Rosji by dostal pala przez leb to by sie mu odechcialo na lata dziekuje

zwróćcie uwagę na to że to były dzieciaki, jakiej by nie były narodowości w tym wieku ludzie są często bezmyślni...

Czuję tu zapach gazu w chwili czytania tego listu i odpowiedzi dyrekcji Muzeum Pamięci Auschwitz Birkenau. Nie Patriae Fidelis polska żydówka numer więźniarski z Birkenau 48693 dziś obywatelka Izraela. Rzygać się chce od tego wstrętnego, karygodnego antysemityzmu w każdym słowie tego listu. Albo ta wierna ojczyźnie obywatelka Wielkiej Brytanii znalazła okazję wyrzygać z siebie swą truciznę na obywateli Izraela.

Chamstwo należy tępić i nieważne czy Żyd czy nieŻyd i brawa dla pani Jacoby. Swoją drogą śmieszny jest tu jad jakim plują niektórzy, często sami siebie określający jako Żydzi - chciałem przypomnieć(tak jak już to zrobił kolega oRkA wcześniej), że większość zamordowanych tam "Żydów" to byli w gruncie rzeczy Polacy. A więc to państwo Polskie, a nie Izrael zostało przez holokaust bardziej dotknięte. Więc Polak ma 2x większy obowiązek pouczyć chama by się zachowywał należycie w tym miejscu. Ale czego nie rozumiem to, że wmawiają niektórzy, że 17-latek jest jeszcze dzieckiem. Rozumiem, że nie jest jeszcze w pełni dorosły, ale na tyle kultury już powinien posiadać by wiedzieć co można robić, a czego nie. PS. Antysemityzmu się u siebie doszukujcie nim u kogoś go widzieć będziecie, dziady parszywe. PS2. Kiedyś na necie surfował film jak Żyd pokazywał jak szczuje się takie młode osoby wizją Polaków - dzikich antysemitów. Pewno jak się człowiek uprze to jeszcze znajdzie.

Żydzi zawłaszczyli obóz zagłady jakby swoją własność (własne terytorium) - a to jest przecież obóz zagłady wielu narodów. A polskie władze jeszcze to tolerują.

niech sie kazdy wyszaleje gdzie chce, mozna jechac na wakacje, w gory czy nad morze i tam sie wyszalec, mialem okazje spotkac sie z rowiesnikami z Izraela, byli w moim liceum na wymianie i byli to normalni ludzie jak wszyscy, jezdzili w rozne miejsca a mimo to nie chcieli sie wyszalec tylko przyjmowali z powaga to co widza, co prawda oni tez spodziewali sie w Polsce zobaczyc samych antysemitow ale po tygodniowym pobycie chyba juz tak nie mysleli

Przykre ale prawdziwe. Dla Izraelitów HOLOKAUST ma tyle znaczenia ile się da na im zrobić. Świadomie użyłem określenia IZRAELICI gdyż żydów to już chyba nie ma. Tu i ówdzie pojawiają się jedynie wspomnienia dawnych obyczajów żydowskich.

wariatka

SZACUN !!!!!!!!!!!!!. PS Duch w narodzie nie ginie.

Moja znajoma odwiedzała obóz wraz z młodzieżą żydowską z Anglii. Ona pochodzi z Południowej Afryki. Sam przyznała iż dzieciaki zachowywały sie skandalicznie. Była nawet świadkiem jak jeden chłopak zaczął palić papierosa w krematorium, a jak strażnik zwrócił mu uwagę iż nie może tam palić, to tylko odpowiedział 'watch me' i zaczął kiepować do pieca. Moja znajoma- Żydówka mówiła iz na wycieczce do Polski cały czas ich straszyli iż naokoło są sami antysemici, by przypadkiem się nie rozchodzili. To trochę wyjaśnia zachowanie tej młodzieży względem mieszkańców. Zresztą z tego co wiem, przed wyjazdem maja specjalne szkolenia w tym zakresie, gdzie buduje się atmosferę oblężonej twierdzy otoczonej przez wrogów. Co do tekstów powyżej iż to wina władz obozu, jest kompletną bzdurą, bo ta młodzież podobnie się zachowuje w hotelach, czy podczas innych wycieczek. Ktoś w sumie dobrze wytłumaczył iż jest to ich ostatnia balanga przed wojskiem. Jednak w takim wypadku wina leży po stronie organizatorów wycieczek. Co do Polaków-antysemitow, którzy nigdzie ze swojego ciemnogrodu nie wyjeżdżają to nawet nie ma co komentować. Świadczy to tylko o tym iż osoby piszące są zwykłymi polonofobami, nie mówiąc iż nie grzeszą inteligencją. Podobne uwagi iż Pani, która napisała list jest antysemitką, świadczy o tym iż osoby polemizujace nie maja żadnych argumentów, wiec atakują osobę. Takie osoby po prosty trzeba ignorować.

Bylem z dziecmi w 2011 roku i podobne sceny obserwowalismy.Bylo to szokiem dla dzieci,ktorych historii Holocaustu ucza w szkole...z obowiazkiem przeczytania 2 ksiazek rocznie na ten temat.Flagi Izraela nie sa najlepszym atrybutem patriotyzmu izraelitow ,ktorzy machaja nimi jak na meczu pilkarskim kibole.

Pracowałem na lotnisku, na moich oczach 14 letni żydek wysmarkał się w swoją koszulke na wysokości klatki piersiowej, tuż przed wejściem do samolotu (4 godziny lotu). Brudasy jeb***

17- latki nie są dziećmi. Gość (gość: 89.77.128.***) dzisiaj, 19:34 Człowieku, pomylony jesteś? Auschwitz to jest cmentarzysko wielu narodów, a tych gówniarzy przywożą tu, aby zapamiętali i uszanowali prochy przodków, żeby wiedzieli, po co im potrzebny własny kraj i hasło "Nigdy więcej". Ale nie rozumieją - i nie jest to pierwszy incydent. Powiedzmy - nie wszyscy rozumieją. Co ma do tego kiosk poza terenem? Nie gwiazdy bulwersują autorkę tekstu, tylko chamskie zachowanie, a Ty odwracasz kota ogonem.

Ja bardzo proszę nie próbujcie wybielać Izraelskiej młodzieży, mieszkam w Krakowie i mój teść do nie dawna pracował w dużym krakowskim hotelu, najgorzej wspominał żydowskie wycieczki, ich ulubione zabawy to np. sr..... do szklanek lub do pościeli, a co najgorsze dotyczyło to prawie 100 % wycieczek...

Żydzi zamordowani w obozach nie mieli obywatelstwa Izraelskiego (ten kraj wówczas nawet nie istniał) lecz w przytłaczającej większości polskie! Wielu posiadało Polskie nazwiska i znaczna większość znała wyłącznie język Polski. Byli to ludzie którzy mówili o sobie nie tylko żyd, ale i Polak. Przecież Polacy żydom przede wszystkim pomagali dlatego, że byli dla siebie rodakami.

Także jeśli mam coś do powiedzenia pani Xeni i ludziom komentującym na tym forum hasłami pełnymi nienawiśći, to powiem wam jedno. Ja mogę mieć często dosyć Izraelitów za to ,że są głośni, i sam wychowany w europejskim społeczeństwie, nie przepadam za ich południowym arabskim manieryzmem. Ale ja ich znam, i mam prawo wyrażać swoją opinię. Niestety większość Polaków nigdy Żyda na oczy nie widziała, a co więcej zaminiła z nim chociażby kilku słów. Mimo wszystko jesteście w stanie opowiadać jaki to podły i zły naród wyzyskiwaczy. I jeszcze się dziwicie ,że ktoś wam powie ,że jesteście antysemici. Eh, tylko pluć i obrażać a później snuć teorie spiskowe o tupolewach i masonerii. Zło i nienawiść biorą się z ignorancji i braku chęci do samodzielnego myślenia, a w głównej mierze z powodu niewidzialnej postaci w chmurach która karze mówić swoim wyznawcom ,że jest jedynym prawdziwym. Niestety czy Ci wyznawcy mają pejsy, moherowy beret czy burkę, efekt jest taki sam. Nienawiść, agresja, ksenofobia i zwyczajna głupota. Także wracając do artykułu. Niech Pani, pani Xeniu nie przesadza. Bo dzieci zawsze będą dziećmi czy żydowskie czy polskie, potrzebują często kija na dupe a niestety bezstresowe wychowanie które przyszło z zachodu tylko pogarsza sytuację. Pozdrawiam wszystkich frustratów.

Wiele rzeczy widziałem, szczególnie z grupami z biednych szkół palestyńsko-izraelskich ale aktów wandalizmu w obozach zagłady, mimo odbycia ponad 20 wycieczek to jeszcze nigdy nie widziałem, dlatego ciężko mi w to uwierzyć. A fakt, że pani Xenia jest głównie zbulwersowana zachowaniem dzieci w kolejce do toalet jest moim zdaniem raczej wywołane iskierką antysemityzmu który pani Xenia musi w sobie nosić. Z artykułu wynika że najbardziej panią denerwuje fakt głośnych rozmów żydów przy bramie obozowej. Tak są głośni. Ale są głośni w miejscu gdzie są toalety, sklepik z pamiątkami, bufet z kanapkami i parking. A fakt że stoją po tej stronie ogrodzenia a nie po drugiej jest dosyć prozaiczny bo wynika z tego że nie mają pozwolenia na wyjście od nauczycieli dopóki się nie zbiorą. Równie dobrze można winić tysiące gości którzy ośmielają się jeść i głośno rozmawiać w restauracji w budynku KL I Aushwitz. W końcu budynek w którym się mieszczą sklepy i restauracja był kiedyś budynkiem mieszkalnym strażników i na pewno miejscem kaźni wielu ludzi. Czy to wina gości ? Nie to wina władz obozu. Była Pani Xeniu w KL I Aushwitz ? Widziała pani sklepik z Colą i chipsami naprzeciwko ściany straceń w samym środku muzeum ? Dziwi mnie ,że to pani nie zbulwersowało a gwiazdy dawida na białych bluzach tak bardzo wzburzyły Pani krew.

Tak się składa, że ja pracuje przy obsłudze tych wycieczek, i w Birkenau bywam parenaście razy w roku. Nie mam zamiaru bronić zachowania młodych izraelitów, bo często są naprawdę uciążliwi, głośni i często brakuje im podstawowych zasad kultury. Ale trzeba wziąć poprawkę na to, że to są 17 letnie dzieci które mają 7 dni aby zobaczyć wszystkie obozy zagłady, getta, pomniki i miejsca kaźni rozsiane po całej polsce. Są daleko od domu, a po powrocie czeka ich ostatni rok w liceum a później 4 lata w armii. Mogą chcieć się wyszaleć. Program wycieczek jest zbyt intensywny i to powoduje że te dzieciaki gubią się w miejscach i wszystkich opowieściach. Zasada jest taka że w momencie kiedy wchodzą do obozów zagłady zapada cisza i nauczyciel dba o to aby dzieci zachowywały odpowiedni szacunek do odwiedzanego miejsca. Z lepszym lub gorszym skutkiem w zależności od dzieci i nauczyciela.

mozecie wydrukowac ten list rowniez po angielsku zydzi nie gineli w Auschwitz, tylko w Brzezince

Skoro twierdzi Pani, że była swiadkiem próby kradzieży, to dlaczego konsekwentnie nie wezwała Pani policji, a ograniczyła się na pogadance? Żydzi bardzo dużą wagę przykładają do swojej historii i jeżeli rzeczywiscie doszło do tego incydentu to młodzieniec i jego opiekunowie (bo ich zadaniem jest kształtowanie odpowiedniej postawy) na wycieczce powinni zostać za to ukarani. Dzieci izraelskie są żywiołowe i proszę sobie wyobrazić, że rozmawiają po hebrajsku w kolejce do toalety. Ale nie są przestępcami i nie chcą przeszkadzać w zwiedzaniu Auschwitz, gdzie jak zapewne Pani wie 90 % zamordowanych to byli Żydzi. Jeżeli wsród zwiedzających znajdą się idioci, to nie jest to powód do uogólniania i szerzenia stereotypów. Jeżeli poczuła się Pani dotknięta zachowaniem moich współobywateli, to ja Panią za to przepraszam.

Mój znajomy pracuje przy obsłudze tych wycieczek, młode zydy chlają na potęgę i żrą co chcą a musza podobno hallah. To bydło jednym słowem.

I tylko czekać jak się podniesie jazgot o antysemityzm i t. p. Tak działa ta nacja.

Jak zwykle nei umiemy wykorzystac tego zachowania- na naszym miejscu zydzi pisaliby o tym we wszystkich gazetach i robili programy we wszystkich telewizjach. Dyrekcja muzeum powinna opisac sytuacje i wyslac do wszystkich mozliwych portali internetowych - zwlaszcza zagranicznych z zawiadomieniem ze jek sytuacja bedzi sie powtarzac to wycieczki z izraela nie beda wpuszczane na teren obozu

Szanowni Państwo, prosimy o przestrzeganie regulaminu portalu i jednocześnie branie odpowiedzialności za swoje komentarze. Nie chcemy stosować funkcjonalności moderowania komentarzy ponieważ uważamy to za ograniczanie swobody wypowiedzi. Jednakże musimy stosować się do obowiązującego prawa. http://wdolnymslasku.pl/wydarzenia/13-regulamin

Polaków, Romów, Rosjan, Brytyjczyków i Żydów - wymienianie w tej kolejności ofiary mordów w Auschwitz - jest żenujące, zwłaszcza że tam zginęło najwięcej Żydów. Autorka jest prawdopodobnie antysemitką i szuka dziury w całym, a ten śmieszny portal się tym jara i pisze - ŚWIADECTWO. ŚWIADECTWO CZEGO? Wśród młodzieży z Izraela zapewne jest wielu idiotów, podobnie jak wśród polskich narodowców jest wielu debili

Żydowska hołota

Taa widać, że historia jest im potrezebna tylko na potrzeby polityczne, holokaust przypominają tylko jak się ich krytykuje...

Polaka już by prokuratura zamknęła, żydkom tylko palcem pogrożą i zaproszą ponownie... taki mamy system !

Ja również nie chcę wierzyć, że Żydzi przyjeżdżający z Izraela to ci sami Żydzi, którzy tam ginęli. Jest rok 2016, nic się nie zmieniło, wycieczki Izraelitów robią co chcą. Bywam tam parę razy w tygodniu. Zwróciłam im dziś uwagę, że chodzenie po drewnianych podkładach torów w Brzezince ogranicza ilość osób, które będą je mogły zobaczyć, a rozmawianie przez telefon komórkowy nie jest przyjęte w żadnym muzeum ani na cmentarzu. Usłyszałam, że nie powinnam ich oceniać, potem, że jestem głupia. Powiedziałam im "I love you too", z czego jestem dumna, ale droga Dyrekcjo muzeum, tam się nic nie zmieniło. Chyba że celem jest pokazanie światu, jak oni się naprawdę zachowują? Prawda niestety wychodzi na jaw.

Polecane