Kresy w ogniu

9 lipca 2015 roku, 16:31 9 lipca 2015 roku, 16:32

autor: Sławomir Węgrzynowicz

Sławomir Węgrzynowicz (ur. 1976), absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, doktor nauk humanistycznych, historyk, wykładowca społeczny i alpinista. Specjalizuje się w problematyce stosunków polsko–rosyjskich XIX-XXI wieku, oraz szeroko rozumianej polskiej myśli politycznej i niepodległościowej. Badacz polskich i rosyjskich archiwów w latach 2005-2010 i stażysta Archiwum Polityki Zagranicznej Federacji Rosyjskiej w Moskwie

W zwierciadle historii i polityki

Jeśli chcesz poznać politykę Rosji względem Polski w zakresie: polityczno–dyplomatycznym; gospodarczo– energetycznym., społeczno–historycznym; służb specjalnych, strategiczno–wojskowym; propagandowo– smoleńskim zapraszam do lektury.

1 osoba wzięła udział w dyskusji

Nie jestem historykiem i moja wiedza na ten temat jest ogólnie wyrywkowa. Składają się na nią w zasadzie gdzieś usłyszane w mediach informacje. Nigdy specjalnie nic nie szukałem by ją poszerzyć. W zasadzie wydawało się mi, że jest wystarczająca bo nazywam tamte działania UPA - zbrodnią. Po przeczytaniu tego art. sporo się dowiedziałem. Wiem, że tak krótki tekst nie jest w stanie opisać szczegółowo tamtych wydarzeń i tragedii mordowanych ludzi, ale niesie w sobie przesłanie, które w człowieku budzi chęć poszerzania tej wiedzy. Dobrze, że są ludzie, którzy społecznie edukują nas i dzięki nim my stajemy się mądrzejsi. Pozwolę sobie powiedzieć tak : Ponoć kobieta jest sexi nie kiedy zrzuca ubranie ... tylko kiedy o sobie zaczyna opowiadać. Historyk opowiadając o naszej ojczyźnie, przeszłości... budzi w ludziach miłość do naszych dzielnych przodków, do Polski. Sprawia, że nasza przeszłość nas pociąga, a my możemy śmiało powiedzieć, że dzięki temu nasza Polska jest sexi - bo ją jeszcze bardziej ją kochamy.

Polecane