polecane

Morawiecki ma plan. Czy się powiedzie?

Sam fakt, że plan ministra rozwoju obejmuje kilkanaście kolejnych lat, już napawa optymizmem. Jest to bowiem myślenie inne, niż typowa dla polskiej polityki wegetacja od wyborów do wyborów. Czy jednak pomysły Morawieckiego mają realne szanse na realizację?

2 marca 2016 roku, 22:55 Zespół wDolnymŚląsku.pl 7

Radni Dutkiewicza i Platformy zdecydowali: Oszczędności kosztem dzieci. Gimnazjum będzie przeniesione

Podczas sesji rady miejskiej zapadła decyzja w sprawie przeniesienia Gimnazjum nr 20 na Biskupinie do gmachu XI LO przy ul. Spółdzielczej. Klub radnych PIS wyraził negatywną opinię w sprawie, bo według nich "wydział edukacji dokonuje racjonalizacji sieci szkół kosztem dobra dzieci i zlekceważył rodziców". Jak podkreślili - działania urzędników nie budują zaufania obywateli do organów władzy publicznej.

25 lutego 2016 roku, 21:50 Zespół wDolnymŚląsku.pl 4

CBA zmyśliło informacje, prokurator zniszczył firmę z Wrocławia?

Prokurator Andrzej Michalski z warszawskiej apelacji – ten sam, który prowadził postępowanie przygotowawcze w sprawie dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego – wydał decyzję wskutek której wrocławska spółka Netline Group musiała zakończyć działalność i zwolnić 170 osób. Prokurator miał trefne informacje, które zmyślili agenci CBA ? - dopytuje "Warszawska".

28 lutego 2016 roku, 13:55 Zespół wDolnymŚląsku.pl 6

„Wczoraj Hitler dziś Angela niepodległość nam zabiera”. Pikietujący sprzeciwiali się polityce Niemiec i zachęcali "porządnych" Niemców do walki w obronie europejskiej cywilizacji

- W Polsce problem się zacznie. Dmuchamy na zimne, bo Europa jest jedna. To, co dzisiaj dzieje się w Niemczech, jutro może być u nas – przekonywał Zbigniew Jarząbek z Kongresu Nowej Prawicy. W pikiecie pod konsulatem Niemiec wzięło udział ok. 200 osób.

30 stycznia 2016 roku, 17:07 Jacek Bomersbach 4

Wrocław zawiera z bankami umowy wsparcia. Radny: To ucieczka od limitu zadłużenia

Miejscy radni z komisji rewizyjnej postanowili przyjrzeć się umowom wsparcia zawieranym przez wrocławski magistrat. Kontrola, o którą zawnioskował radny Krystian Mieszkała, została przeprowadzona w 2015 roku i dotyczyła przede wszystkim charakteru prawnego umów zawieranych przez urząd z takimi bankami, jak np. BRE Bank S.A czy Nordea Bank Polska S.A.

3 lutego 2016 roku, 15:25 Zespół wDolnymŚląsku.pl 1

Nierzetelna dokumentacja, niewłaściwy nadzór, niedostateczne zabezpieczenie interesu urzędu - NIK ostatecznie oceniła prace nad portalem za 66 mln zł

Najwyższa Izba Kontroli zakończyła prace związane z kontrolą regionalnej platformy informacyjnej e-DolnyŚląsk czyli słynnego portalu za 66 mln zł, który miał powstać na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dotarliśmy do ostatecznego raportu pokontrolnego. Jak można było przewidzieć - ostateczna ocena jest negatywna. NIK zwróciła się również do UMWD, aby ten stworzył warunki umożliwiające rzetelne przygotowanie dokumentacji przetargowej dla projektów realizowanych w ramach RPO.

20 stycznia 2016 roku, 9:05 Magda Groń 7

90 mld zł rocznie trafia do oszustów z zagranicy

Najnowszy raport Global Financial Integrity – międzynarodowej organizacji, która prowadzi analizy nielegalnych przepływów finansowych, zalicza Polskę do niechlubnej dwudziestki w rankingu najbardziej wyzyskiwanych krajów. Za granicę trafia aż 5 % polskiego PKB czyli ok. 90 mld zł rocznie.

21 grudnia 2015 roku, 17:31 Magda Groń 4

Wisznia Mała: Czy samotna matka z czwórką dzieci znajdzie się na bruku?

Samobójcza śmierć męża, czworo dzieci, bieda i groźba utraty dachu nad głową. Polski system prawny w takich sytuacjach jest bezradny. A wszystko w kraju, który - jak nieustannie słyszeliśmy od poprzedniej ekipy rządzącej - rozwija się najszybciej w Europie. Tylko co to za rozwój, gdy większe szanse na pomoc instytucji ma zdegenerowany alkoholik niż troskliwa matka?

21 listopada 2015 roku, 13:07 Marta Terkiewicz 40

Polecane