Broń alarmowa nadal w Polsce zakazana. Jesteśmy jedyni w Europie

7 lutego 2016 roku, 12:15 8 kwietnia 2016 roku, 14:34

W całej Europie na pistolety alarmowe nie trzeba posiadać żadnego zezwolenia. W Polsce jest inaczej. Fot. BOM
W całej Europie na pistolety alarmowe nie trzeba posiadać żadnego zezwolenia. W Polsce jest inaczej. Fot. BOM

28 osób wzięło udział w dyskusji

To jest skandal. Żeby na straszak mieć pozwolenie to ją są granice absurdu. Może po zmianie komendanta głównego coś się zmieni

Komendant Policji nie ma tu nic do gadania, tylko posłowie - wystarczy zmienić Ustawę o broni i będzie legalna. Na razie nie jest, bo kalibrem alarmowców i gazowców jest kaliber naboju (średnica lufy nie jest tu ważna, to wylot gazu jak w dezodorancie).

To jakaś paranoja żeby mieć na broń hukową pozwolenie ! . Te świnie z rządu niech się lepiej wezmą za bandziorów !

Policja zabiera a prokuratura i sądy oddają. Kaliber broni określają normy,jest to najmniejsza średnica przewodu lufy i nic tego nie zmieni. Popularna amunicja 9mmPara.ma średnicę łuski większą niż 9mm.

(...)Na razie nie jest, bo kalibrem alarmowców i gazowców jest kaliber naboju (średnica lufy nie jest tu ważna, to wylot gazu jak w dezodorancie).(...) Bzdury Pan opowiadasz. Kaliber to najmniejsza średnica przewodu lufy broni palnej. Hukowce sprowadzane przez Koltera zasilane są istotnie ślepakami 9mm, ale w przewodzie lufy znajduje się przewężenie do 6mm, czyli zgodnie z definicją kaliber tej broni to wlaśnie 6mm. Wymagając pozwoleń na tę broń policja przekracza swoje uprawnienia działając z naruszeniem art. 11 punkt 11 Ustawy o Broni i Amunicji Dz. U. z 2012 r. poz. 576 http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20120000576

Idąc tokiem rozumowania Policji nabój np. od Kałasznikowa też powinien się oznaczać nie 7.62 mm tylko 11 mm bo tyle wynosi ta butelkowa łuska naboju w najszerszym miejscu. Kalibrem broni od zawsze była średnica wewnętrzna lufy!!! W ogóle nie wiem skąd ta zaciekłość Policji.. przecież to gówno warte zabawki ze stopu cynkowo - ołowianego (ZNAL) jest o co kruszyć kopię. Po co z Polski robić kraj z hoplofobią w dziedzinie broni...przepraszam zabawek hukowych..

A problem nie w tym przypadkiem, że można wymienić lufę na taka bez przewężenia i z gwintem? Tak poza tym jestem za powszechnym dostępem do broni, może poza sprzętem wojskowym.

Jak wymienisz lufę na gwintowaną to przy pierwszym strzale rękę ci urwie.

Bo to nadal jest Milicja a nie Policja. Polska nie jest ani państwem prawa, ani państwem demokratycznym. Gliniarz jak był głupim bucem od pałowania - tak jest nim nadal. Amen.

Niestety obywatel tego kraju, a nie daj panie obywatel uczciwy, nie ma tu żadnych praw. Jest tylko obiektem dojenia z niego kasy każdym możliwym sposobem. Gdyby był uzbrojony trzeba byłoby się z nim choć trochę liczyć, a tak jak jest, można obywatela olać i robić z niego idiotę na każdym kroku . . .

Do tego hukowego mozesz zaladowac amunicje gazowa 9mm i w tym jest oroblem dla policji... wymiana lufy nic nie pomoze nie da sie zaladowac amunicji ostrej 9mm - brak miejsca w komorze nabojowej jest za krotka :)

Kolejna głupota narodowa i absurd. Każdy dorosły może mieć ,używać broni palnej CP w każdym kalibrze. A imbecyle zabawek hukowo- gazowych zakazują. Bzdura jakich mało gdzie indziej. Ludzie czy my naprawdę jesteśmy tak głupim, nie odpowiedzialnym narodem??? Kiedy to sie w końcu zmieni?

Dokładnie.. broń czarnoprochowa której moc wynosi kilkaset Jouli jest zgodna z prawem, a zabawki hukowe zakazane. One są przecież zrobione z cynku i ołowiu lub cynkowo - aluminiowe, to miękki beznadziejny stop, który niemal paznokciem można wgnieść. Naprawdę upieranie się i zabranianie takowych zabawek jest po prostu śmieszne. To samo dotyczy typowej już broni gazowej - Polska jest chyba jedynym krajem gdzie podciągnięto takie strzeladełka do grupy broni palnej - i wymaga się zezwoleń i badań psych - lekarskich, także okulistycznych... co już absurdem do sześcianu, ponieważ tam poza gazem (wylatującym na 2-3 metry) nie wylatuje nic... więc po co okulista?? Myślę że psychiatrzy są potrzebni, ale dla twórców tych poronionych ustaw (czyli posłów - pożal się).

Dwa lata temu zabrano mi ten pistolet prokurator oddać nie chce bo twierdzi ze potrzebne pozwolenie. Przedstawiłem szereg dokumentów między innymi opinię instytutu mechaniki precyzyjnej,opinie centralnego laboratorium kryminalistyki, opinie wojskowej akademii i technicznej-wydział uzbrojenia i wiele innych. Żyjemy w chorym kraju nie oddali do tej pory. Pisałem do sądu a oni odesłali po rozpatrzeniu ponownie do prokuratury. Moja cierpliwość się kończy za tą broń zapłaciłem ponad 1000 złotych to jest skandal! teraz napiszę do rady europy. Napiszę do ministra Ziobry i zobaczę co to da nie daruje tej sprawy.

tu nie ma o co kopii kruszyć, dla całego świata, nawet dla Papuasów kaliber dotyczy zawsze i tylko przewodu lufy. Jeżeli Polscy specjaliści od broni uważaj inaczej tzn, że w rozwoju stoją niżej od Papuasów.

Pytam siekierę tyz ni mona kupic,fajna i obrotna jest,a jak fruwa ha ha ha

Policja i większość z pasjonatów tej broni ,wie dlaczego tak jest.

Problem polega, że obecną ustawę o broni i amunicji pisali komuniści dla swoich. Można znaleźć porównania do starej ustawy z przed 89' i więcej podobieństw niż różnić. Zamienili "Milicja" na "Policja" i jest nowa ustawa... Coś się ruszyło po nowelizacji z 2011 ale to nadal stara ustawa. Można dyskutować o straszakach... A co np. z tzw. wiatrówkami kinetycznymi jak Zoraki czy flobertach, które mają energię kinetyczną mniejszą od niejednej wiatrówki? Ano dokładnie to samo - zabaweczka , którą bez żadnego pozwolenia można dostać w Czechach u nas jest na pozwolenie... takie samo jak współczesna broń palna. A tymczasem broń CP jest na szczęście bez pozwolenia. Czy ulice spłynęły krwią jak przekonywał naczelny antyterrorysta Dziewulski? Nie. Szanowni Państwo - to nie naród jest głupi i nieodpowiedzialny, to komuchy wmawiały nam to przez 40 lat głównie po to aby pod pretekstem państwa opiekuńczego sprawować kontrolę totalną. Widział ktoś żeby niewolnikowi dać broń do ręki?

Komu broń potrzebna,chyba bandytom Oby nie doszło do tego

Ty powyżej, włącz czasem myślenie, to nie boli. Bandyta będzie miał broń z nielegalnego źródła. Jak ktoś będzie chciał, to cię zabije gołymi rękami, a ty czym będziesz się bronił. PS Polecam zapoznać się na YT: >>>> Konrad Daniel [*PodziemnaTV*] <<<< - czego nie powiedzą w mediach o finansach państwa >>>> Witold Gadowski [*GadowskiTV*] <<<< >>>> Jacek Bartosiak <<<< - geopolityka, szanse i zagrożenia dla Polski w obliczu konfliktu USA-Chiny >>>> Grzegorz Braun <<<< >>>> Stanisław Michalkiewicz <<<< "W obecnym świecie, gdzie kłamstwa i półprawdy są wmieszane w przekaz informacji, każdy materiał trzeba przyjmować z dozą ostrożności."

Wg. ustawy broń hukowa o kalibrze do 6mm (kaliber to średnica lufy w najwęższym miejscu) jest dostępna bez specjalnego zezwolenia. Komenda Główna i MSW ŁAMIĄ prawo - USTAWĘ i robią to notorycznie od lat. Najpierw ktoś wziął łapówkę za tzw. "Rozporządzenie Millera"- ws. deregulacji wiatrówek- mimo, że ustawa znosiła wymóg koncesjonowania sklepu sprzedającego takie zabawki. Teraz hukowce. CZY NAPRAWDĘ NIE MA BATA, nie ma kary na notorycznie łamiących przepisy bandytów z wierchuszki MSW? Czy ten burdel z jego kundlami się kiedyś zawali? Może kilka zwolnień wiecznych naczelników, odebranie emeryturki MSW kogoś otrzeźwi? Nie, nie... to postkomuna rządzi. Póki nie przetoczy się tędy wojna nie wyciągniemy wobec nich konsekwencji. Po co jest ustawa z 2012r o osobistej odpowiedzialności urzędnika? Pani z WPA Katowice (na literę "K") wiecznie łamie ustawę i rozporządzenia... i sobie pracuje bez problemu, pod parasolem jakiegoś zwierzchnika idioty, który żyje na nasz koszt a jest przeciwko nam.

WIADOMO BANDYTA MOŻE WTARGNĄĆ DO TWOJEGO DOMU NIE MUSI MIEĆ POZWOLENIA TOBIE POZOSTAJE SPAĆ Z SIEKIERKĄ DOT PODUSZKĄ ,A I TAK PRZY ODROBINIE PECHA MOŻESZ ZA TO BEKNĄĆ

http://zalacznik.wp.pl/0/d681/Scan-Rewolwery%20legalne.jpg?tsn=1485250484562&zalf=Nowe&wid=111329&p=1.2&o2=509258&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0

Trzeba isć w kierunku broni ostrej a nie zajmowac sie pierdolami.

w Europie sobie kupią,kto zarobi?Polak wiecznie pod górkę.

po otwarciu naboju PAK, w środku znajduje się osłonka plastikowa, więc sam nabój realnie ma 6mm średnicy wewnętrznej i grubą łuskę. poza tym Kaliber broni – najmniejsza średnica przewodu lufy broni palnej. W przypadku luf gwintowanych kaliber broni oznacza średnicę lufy mierzoną na polach gwintu.

aks74u tez dron alarmowa kaliber5.45 to bron hukowa.

Broń palna alarmowa zgodnie z ustawą o broni i amunicji: art. 7, pun. 3 oraz art. 11, pun. 11 To urządzenie które po wystrzale razi cel na odległość do 1m. A kaliber lufy jest do 6mm. I na nią nie jest wymagane pozwolenie na broń palną.

Polecane