Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś

Szlaki Pieniny – czy warto?

29 listopada 2022 pieniny szlaki


Pieniny nie jest wielkim pasmem górskim. Góry te znajdują się w okolicach Szczawnicy. Przyciągają magią i pastelową urodą. Warto dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze szlaki w tym miejscu.

Piękne szlaki w Pieninach – jakie wybrać?

Wiele osób planuje przemierzać Pieniny z plecakiem i namiotem. Dużo ludzi uważa je za najpiękniejsze pasmo górskie w naszym kraju. Trudno się z tym nie zgodzić. Według szlakowskazu, z centrum Krościenka na Sokolicę jest tylko 1,5 godziny drogi. Do przejścia jest zaledwie 3,2 km. Czas ten można znacząco skrócić, poprzez zaparkowanie auta na ul. Św. Kingi, tuż przed wejściem do Pienińskiego Parku Narodowego. Z tego miejsca zostaje tylko niespełna godzina drogi na szczyt. Prawie całą różnicę wysokości szlak ciągnie się na ostatnim kilometrze. Dlatego mowa tutaj o intensywnej wędrówce.

Pieniny szlaki

Bardzo popularna jest Droga Pienińska oraz Przełom Dunajca. Mowa tutaj o szlaku Szczawnica – Czerwony Klasztor. Czas wędrówki wynosi 3 h 05 min w jedną stronę. Dystans natomiast wynosi 9,3 km. Mowa tutaj o trasie transgranicznej między Szczawnicą i Czerwonym Klasztorem na Słowacji. Szlak ten jest dobrze znany i ceniony przez turystów. Spacer trzeba zacząć w Szczawnicy Niżnej. Dalej należy kierować się lewym brzegiem Dunajca. Szlak ten prowadzi pośród wysokich ścian, a dolinę wypełnia szum wody, który jest bardzo ceniony przez turystów. Dunajec to rzeka, która niesamowicie meandruje, a ścieżka wiedzie szeroką asfaltową alejką, bez większych przewyższeń. Żeby spacer trochę uatrakcyjnić, warto kierować się w stronę słowackiej wioski Leśnica, do której prowadzi komfortowa ścieżka z asfaltu, która przemyka wzdłuż przepięknych Skał Bystrzyka. Warto w tamtym miejscu przycupnąć w którejś knajpie. Oferowane są przepyszne napoje oraz jedzenie. Przełom Dunajca zadziwia swoją przyrodą, lecz dalej jest przez wielu ludzi niedoceniany. Ma on magiczną moc. Przełom Dunajca jest przepiękny zwłaszcza w czasie jesieni, kiedy pojawia się feeria ciepłych kolorów. Wtedy szlak ten jest bardzo uwielbiany przez turystów.

Szlaki Pieniny – jakie są najlepsze?

Przez turystów uwielbiany jest również szlak, który wiedzie przez Przełęcz Snozka, Zamek w Czorsztynie, Majerz, a także przez Przełęcz Osice. Długość tego odcinka wynosi 7 km. Bezleśna trasa prowadzi sfałdowanymi łąkami otaczającymi ośnieżone góry. Można też podziwiać ruiny starych zamków, a ponadto błyszczącą w słońcu taflę Jeziora Czorsztyńskiego. Warto zaznaczyć, że ten fragment trasy prowadzi przez tak zwane Pieniny Czorsztyńskie, czyli grupę bezleśnych, łagodnie pofalowanych wzgórz. Szlak można pokonać bez większego wysiłku, gdyż trasa prawie nie ma przewyższeń. Dlatego oferuje atrakcje, które są łatwo dostępne. Okazuje się, że niebieski szlak pozwala podziwiać piękne panoramy gór. W Czorsztynie koniecznie należy podejść zielonym szlakiem do ruin przepięknego gotyckiego Zamku Czorsztyn. Co istotne, ominięcie zamku skróci trasę nawet o połowę, co jest często wybieraną opcją przez turystów.

Jak przygotować perfekcyjną pizzę w domowych warunkach

Redakcja wdolnymslasku.pl

"W Dolnym Śląsku" to serwis internetowy, który poświęcony jest tematom związanym z kuchnią, domem, podróżami, ogrodem i rodziną. Redakcja ta oferuje czytelnikom szeroki wachlarz praktycznych porad, inspirujących artykułów oraz informacji na temat gotowania, dekoracji wnętrz, podróży, projektowania ogrodów oraz budowania relacji rodzinnych. Zespół redakcyjny "W Dolnym Śląsku" to pasjonaci gotowania, specjaliści od projektowania wnętrz, podróżnicy, ogrodnicy oraz eksperci od rodziny, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w kreowaniu przytulnego i harmonijnego domu oraz spełnianiu marzeń o podróżach i pięknym ogrodzie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Biznes i kariera
turystyka rowerowa
pieniny szlaki

Szlaki Pieniny – czy warto?

29 listopada 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?