Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś

Turystyka rowerowa – jak to wygląda w Polsce?

26 listopada 2022 turystyka rowerowa

Coraz więcej Polaków zaczyna jeździć na rowerze, i to nie tylko w porze letniej. Zarówno młodzież, jak i dorośli odkrywają w tym sporcie wiele pozytywów. Nie tylko związane są z lepszą kondycją i efektowniejszym wyglądem. Warto więc dowiedzieć się, czym jest turystyka rowerowa oraz jakie są najlepsze trasy w Polsce. Być może dzięki tym informacjom wiele osób skusi się, by na dwóch kółkach poznać nowe zakątki. Naprawdę warto.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego jazda na rowerze to świetny sposób na poznanie wyjątkowych miejsc
  • czemu coraz więcej osób decyduje się na turystykę rowerową
  • gdzie można znaleźć najładniejsze szlaki

Jazda na rowerze to świetny sposób na poznanie wyjątkowych miejsc

Jazda na rowerze to świetny sposób na podziwianie krajobrazów. W pięknych krajobrazach i w parkach narodowych znaleźć można malownicze trasy rowerowe, po których jazda na rowerze to czysta przyjemność. Badania amerykańskich naukowców wykazały, że spędzanie wolnego czasu w zielonym otoczeniu może pogłębiać uczucie odprężenia i odpoczynku. Do tego świeże powietrze, naturalne odgłosy, zapachy, nowe widoki – to wszystko sprzyja doskonałemu relaksowi. Średnie tempo rowerowe jest świetne do odkrywania nowych miejsc. Na dwóch kółkach dziennie można przejechać nawet 100 kilometrów przy spokojnej jeździe, więc nic nie ucieknie rowerzystom. Jadąc lokalnymi drogami można zajrzeć za płoty, obserwować przechodniów, zwrócić uwagę na niektóre detale architektoniczne lub zatrzymać się, by podziwiać malownicze widoki. Dzięki jeździe na rowerze można zobaczyć to, czego nie dostrzega się na co dzień.

Turystyka rowerowa

Mnóstwo osób zamienia samochody, tramwaje, autobusy oraz hulajnogi na rowery. Nic dziwnego, gdyż jest to obecnie bardzo tani i wygodny środek transportu. Są osoby, które codziennie rowerem jadą do pracy, na zakupy, na spotkania ze znajomymi, a nawet na wycieczki rowerowe z dziećmi. Nawet półgodzinna jazda na świeżym powietrzu w okolicy może dać olbrzymie poczucie odprężenia, regeneracji i wyzwolenia ze stresu i problemów. W Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej tras rowerowych, które kuszą młode, jak i dojrzałe osoby do tego, by je wypróbować. Trasy te są coraz dłuższe i efektowniejsze. Dlatego też dla wielu osób nie jest już problemem przejechać nawet 50 km w ramach wieczornej rozrywki. Atrakcyjne i komfortowe szlaki zachęcają do tego, by również dzieci wypróbowały swoich sił podczas jazdy na rowerze na różnorodnym terenie. Zdecydowanie jest to lepszy sposób na spędzanie czasu niż siedzenie przed telefonem komórkowym, telewizorem, czy laptopem.

turystyka rowerowa

Gdzie znaleźć można najładniejsze szlaki?

Rowerzyści często w internecie wymieniają się między sobą poglądami na temat tego, gdzie mozna znaleźć najpiękniejsze, malownicze i dobrze zbudowane szlaki rowerowe. Wiele z tych osób chętnie przemierza nawet setki kilometrów. Po to, by spędzić weekend w pięknym miejscu, w którym to można zwiedzić okolicę na ulubionych dwóch kółkach. Turystyka rowerowa rozwija się coraz bardziej w górach oraz nad morzem. W takich miejscowościach nadmorskich jak: Rowy, Ustka, Kołobrzeg, Hel nie brakuje doskonałych ścieże. Są one przystosowane są dla rowerzystów, którzy chcą zwiedzić nadmorski brzeg. W górach także jest dobrze rozwinięta turystyka rowerowa. Jest to świetna okazja, by zwiedzić południową Polskę, zachwycając się niesamowitą przyrodą i pięknymi krajobrazami.

Kto powinien zainwestować w magazyn energii?

Redakcja wdolnymslasku.pl

"W Dolnym Śląsku" to serwis internetowy, który poświęcony jest tematom związanym z kuchnią, domem, podróżami, ogrodem i rodziną. Redakcja ta oferuje czytelnikom szeroki wachlarz praktycznych porad, inspirujących artykułów oraz informacji na temat gotowania, dekoracji wnętrz, podróży, projektowania ogrodów oraz budowania relacji rodzinnych. Zespół redakcyjny "W Dolnym Śląsku" to pasjonaci gotowania, specjaliści od projektowania wnętrz, podróżnicy, ogrodnicy oraz eksperci od rodziny, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w kreowaniu przytulnego i harmonijnego domu oraz spełnianiu marzeń o podróżach i pięknym ogrodzie. Celem redakcji "W Dolnym Śląsku" jest nie tylko dostarczanie praktycznych wskazówek i inspiracji, ale także inspirowanie do tworzenia wspólnych chwil i niezapomnianych wspomnień w gronie rodziny oraz odkrywania nowych smaków, miejsc i doświadczeń życiowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Biznes i kariera
turystyka rowerowa
pieniny szlaki

Szlaki Pieniny – czy warto?

29 listopada 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?