Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś

Pieniny szlaki – jakie warto zwiedzić?

25 listopada 2022 pieniny szlaki


Coraz więcej osób zimą i latem wybiera się w Pieniny na szlaki. Nic dziwnego, gdyż te góry mają naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Nie brakuje tam ciekawych szlaków, które idealnie nadają się zarówno dla osób uwielbiających spokojne spacery, jak i wymagające wspinaczki. Na jakie szlaki warto się wybrać w Pieninach? Gdzie najchętniej udają się turyści z dziećmi, a gdzie osoby, które poszukują mocnych wrażeń? Odpowiedź poniżej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie szlaki wybrać w pieninach
  • gdzie warto się wybrać

Pieniny szlaki

Wbrew pozorom nie tylko Tatry każdego roku przyciągają wielu turystów. Osoby, które kochają piękne widoki, urokliwe krajobrazy i urozmaicone tereny z pewnością będą zadowolone, gdy wybiorą się w Pieniny. Co ciekawe, atrakcji tam nie brakuje w każdej porze roku. Zimą warto skorzystać z nowoczesnych stoków narciarskich, które idealnie nadają się dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Latem z kolei jest to idealne miejsce na piesze oraz rowerowe wycieczki, a także górskie wędrówki. Tras jest tak dużo, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Jest wiele miejsc, które można zobaczyć z małymi dziećmi, jak i są szlaki, które wymagają od turystów sporej kondycji fizycznej, zaangażowania, a niekiedy nawet specjalistycznego sprzętu. Bez względu na to, którą trasę wybiorą turyści mogą liczyć na to, iż ujrzą wiele pięknych zakątków, które zapamiętają na długo.

Gdzie warto się wybrać?

Planując urlop warto wziąć pod uwagę Szczawnicę. Szlaki górskie w tym miejscu są bowiem tak urozmaicone i atrakcyjne, że każdy z pewnością odnajdzie tam to, czego szuka. Warto zapoznać się z konkretnymi trasami, gdyż każda charakteryzuje się różnym stopniem trudności. Są miejsca idealne dla rodzin z małymi dziećmi, jak i nie brakuje szlaków, w których to można sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Osoby, które uwielbiają zdobyć góry na rowerze z pewnością powinny postawić na szlaki rowerowe, których jest wiele. Warto pamiętać o tym jednak, by zaopatrzyć się w świetny sprzęt, gdyż niekiedy droga może zaskoczyć rowerzystów. W Pieninach coraz częściej można spotkać wycieczki z całego świata. Dlaczego? Wiele osób jest ciekawych, jak prezentują się tak popularne góry w rzeczywistości. Młodzi ludzie z kolei chcą zdobywać górskie szczyty.

pieniny szlaki

Szlaki na Trzy Korony i Sokolicę z pewnością są najważniejsze, gdyż te szczyty są najwyższe w Pienińskim Parku Narodowym. Przełom Dunajca to także trasa, która kusi w okresie wiosennym wielu turystów. Trzeba przyznać, że jest ona przez wiele osób niedoceniana, mimo że naprawdę na niej można się zmęczyć. Warto podkreślić jednak to, że wędrówka takimi szlakami jest wyjątkowa. Cały czas towarzyszą turystom piękne pejzaże, przy których obowiązkowo trzeba się zatrzymać na dłużej. Warta uwagi jest także trasa pomiędzy Szczawnicą i Czerwonym Klasztorem na Słowacji. Te szlaki często wybierane przez rodziny z dziećmi, jak i przez grupy młodzieży, gdyż sceneria napotkana po drodze jest naprawdę bardzo urokliwa. Wiele miejsc, o których wspomniano powyżej nadaje się idealnie do rodzinnych spacerów. Nie brakuje na nich klimatycznych kawiarenek, lodziarni i restauracji, w których to można przysiąść i napić się dobrej kawy oraz skosztować lokalnych potraw.

Kto powinien zainwestować w magazyn energii?

Redakcja wdolnymslasku.pl

"W Dolnym Śląsku" to serwis internetowy, który poświęcony jest tematom związanym z kuchnią, domem, podróżami, ogrodem i rodziną. Redakcja ta oferuje czytelnikom szeroki wachlarz praktycznych porad, inspirujących artykułów oraz informacji na temat gotowania, dekoracji wnętrz, podróży, projektowania ogrodów oraz budowania relacji rodzinnych. Zespół redakcyjny "W Dolnym Śląsku" to pasjonaci gotowania, specjaliści od projektowania wnętrz, podróżnicy, ogrodnicy oraz eksperci od rodziny, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc czytelnikom w kreowaniu przytulnego i harmonijnego domu oraz spełnianiu marzeń o podróżach i pięknym ogrodzie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Biznes i kariera
turystyka rowerowa
pieniny szlaki

Szlaki Pieniny – czy warto?

29 listopada 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?